⇓ Назад ⇑ Вгору

Запали свічку скорботиУкраїна у 1932-1933 р. пережила страшну трагедію - Голодомор, який забрав мільйони людських життів. У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів президента Л.Кучми та В.Ющенка відзначається День пам’яті жертв Голодомору.
В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору 25 листопада о 16:00 у БК с.Волошинівка працівники сільської ради, будинку культури, бібліотеки приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалили свічку на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників. Директор будинку культури Т.В.Івченко розповіла про зустріч з очевидцем тих страшних років Антоніною Дмитрівною Дузь. Антоніна Дмитрівна народилася 8 липня 1922 року в с.Волошинівка. Голодомор пам’ятає по сьогоднішній день тому, що в цій страшній трагедії втратила ще дитиною саме найдорожче – батьків і двох братів. Чудом залишилися живими вона і менший брат. Їли лушпиння з картоплі те що варили свиням, кульбабу, рогозу. Ходили по болоту збирали яйця чайки. Спочатку жила у дядька, потім у тьотки дуже голодували. Трішки краще стало жить як пішла до школи , там і одягали , і годували.
У Волошинівці дуже багато померло від голоду, навіть цілими сім’ями або з великої родини лишалося двоє - троє.
Антоніна Дмитрівна побажала щоб у всіх людей було здоров’я і завжди на столі лежав кусок хліба, щоб ніхто не пережив те, що пережило їхнє покоління. І не стримуючи сльози додала: “А може пережиті роки голодомору, війни додали мені років життя. Тоді страждала то хоч на старості поживу у гарних умовах та з люблячими дітьми, онуками і правнуками шкода що здоров’я немає”.
  • 
Подобається
  • 0