⇓ Назад ⇑ Вгору

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці
Свято Покрови Пресвятої Богородиці!!!

    З року в рік, восени, 14 жовтня (по старому стилю − 1 жовтня), усіма православними християнами відзначається велике церковне свято − Покрова Пресвятої Богородиці. Основою цього великого свята послужив прадавній переказ про те, як у Влахернський храм, у 910 р., в м. Константинополі, явилася дивовижним чином Пресвята Божа Мати.

    Відомі дві основні іконографічні традиції Покриву – «суздальський» і «новгородський». У першому випадку Богородицю зображують перед храмом, вона простягає свій омофор (покривало для голови) над усіма, хто молиться в ньому. Найперший відомий нам зразок «суздальського» типу — храмова ікона Покровського Суздальського монастиря. Вона була написана в другій половині XIV століття, а нині зберігається в Державній Третьяковській галереї.


   
    У «новгородському» типові ікон омофор підтримують ангели, а не Богородиця. Сама Божа Матір стоїть посередині храму. Одна з найбільш ранніх ікон цього типу походить зі Звіриного монастиря і датується 1399 роком. Зараз її можна побачити в Новгородському музеї.
   
Шановна громадо!!!
Вітаємо вас зі святом Пресвятої Богородиці!!!
Здоров'я і благополуччя вам і вашим рідним.
Нехай у цей святий день благодаттю й любов'ю сповняться наші серця.
Нехай Покрова Пресвятої Богородиці оберігає усіх нас та нашу Україну.
З найкращими побажаннями!
Виконком Волошинівської сільської ради
  • 
Подобається
  • 0