⇓ Назад ⇑ Вгору

Волошинівська сільська рада долучається до цікавих проектів!

Волошинівська сільська рада долучається до цікавих проектів!

    Протягом 9 місяців представники Волошинівської сільської ради були учасниками проекту від ГО «МАРТ» - «Забезпечення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні», що реалізується в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Усього в проекті приймали участь представники Донецької, Івано-Франківської, Рівненської, Кіровоградської та Київської областей. Київщину представляв Баришівський район – сільські голови Волошинівки, Корніївки, Веселинівки та Масківців.

    Відбувалися навчальні зустрічі, під час яких і розглядалися можливості участі жителів територіальної громади у прийнятті рішень, розглядались різні документи. І як результат – розроблено статут територіальної громади сіл Волошинівка, Борщів, Устинкова Гребля, Шовкове. Даний документ розміщено на нашому сайті і усі охочі можуть з ним ознайомитись.

    22 серпня відбулась підсумкова конференція на якій координатор команди Київської області Інна Скляр представила проект статуту Волошинівської сільської ради та зазначила про те, що депутатський корпус Волошинівської сільської ради продемонстрував одноголосну підтримку проекту статуту та висловив бажання по найширшому залученню громади до участі у прийнятті рішень, особливо в умовах об’єднання громад. Було відмічено також, що Волошинівська сільська рада є досить прогресивною і постійно намагається запроваджувати цікаві проекти, а також позитивне враження справив і сайт Волошинівської сільської ради, вражена запалом і прогресивністю поглядів Лариси Макаренко (голови Волошинівської сільської ради), яка так натхненно долучилася до розробки статуту громади, яка постійно запроваджує щось нове.

    У даній конференції взяли участь представники Волошинівської сільської ради: адміністратор офіційного сайту Волошинівської сільської ради  Івченко Євгеній та землевпорядник ІІ категорії Степанюк Ірина .

   

Участь осіб, які представляють місцеві громади у прийнятті рішень є однією із умов демократичних реформ, які зараз відбуваються в Україні і, зокрема, передбачають децентралізацію влади та більш широкі повноваження територіальних громад. Це й один із основоположних принципів підходу до розвитку, що базується на демократії, верховенстві права і правах людини.
 

    Проект закінчився, але розпочався найбільш відповідальний етап – обговорення та прийняття статуту, щоб в подальшому жителі громади могли реалізовувати право на участь.

 

 

  • 
Подобається
  • 0