⇓ Назад ⇑ Вгору

Село починається з прадавніх коренів народу

Село починається з прадавніх коренів народу

Вивчаймо історію села Волошинівка разом з бібліотекою.

В минулому столітті село Волошинівка належало до Скопецької волості, Полтавської губернії, Переясловського уїзду.

Вишні розквітлі

Усмішки світлі

Серед високих хлібів

Волошинівка,

Волошок нивко.

Серцем тебе любив 

 

   Село починається з прадавніх коренів народу. За переказами старожилів  село названо на честь першого жителя Волошина. Село було козацьким.

   На території села знаходились землі заможних дворян: Ісаєвичів, Добровлянських, Якубовських. Менше заможні – Черняков і Осаулов.

Землі Ісаєвичів були там, де зараз стара будівля контори Очевидці розповідали, що там де зараз ростуть каштани було висаджено багато роз, а далі було озеро. Це був квітковий рай.

   У 2003р. в наше село приїздила Ірина Ісаєвич. Вона відвідала бібліотеку, сільську раду, зустрічалась з старожителькою  села Пиріг Палажкою, яка працювала в Ісаєвичів. Ірина Миколаївна залишила альбом «Родословная рода Исаевичей»В ньому зазначено, що городовий атаман Барышевський Исай Денисович был пожалован селом Волошиновкой в 1710 г. получил на это село универсал перяславского полковника Томары, а универсалом 12.1.1721 г. гетьмана Ивана Скоронадского утверждён во владении этим селом 200 душ.

   Переважна більшість  безземельних селян змушені  були йти в найми до сільських багатіїв  або іти на Таврію на заробітки. В селі дуже важко було знайти роботу, бо промисловість в районі була не зовсім розвинута. Шукаючи вихід, селяни переселялись в Сибір та на Далекий схід. Але й там вони не зустрічали кращого життя і знову поверталися назад.

   За переказами старожилів, в лісі що розташований не далеко від села в напрямку Баришівки, знаходився не великий монастир. У цьому монастирі жили монахи. Більшість з них козаки і втікачі татари і чеченці.

   Через те, що монахи грабували села, в 1780 році був виданий наказ цариці Катерини про переселення монахів у більш населені місця, монастир розрушився. І на місці розташування його знаходили залишки каміння і різних відламків.

Чекайте продовження…


Підготувала завідуюча бібліотекою с.Волошинівка  Марченко М.Г.

  • 
Подобається
  • 1