⇓ Назад ⇑ Вгору

З медом і млинцями Масницю стрічаєм


          З медом і млинцями Масницю стрічаєм


З медом і млинцями Масницю стрічаєм

Масниця-довгоочікуване і веселе свято, яке триває сім днів. У ці дні прийнято ходити в гості, радіти весні і влаштовувати різні гуляння. Перед Великим постом люди остаточно прощалися із зимою, випікаючи смачні млинці і пригощаючи одне одного. У нашої громади вже стало традицією проводити в с. Борщів свято початку весни - чудове свято

“З медом і млинцями Масницю стрічаєм”.


Цього суботнього дня всі жителі села від старого до малого поспішали до сільського клубу на народне гуляння. Але йшли не з пустими руками. Несли картоплю з печі (Кучерявенко Тетяна і Юрченко Софія), капусняк (Загребельна Антоніна), куліш (Гордієнко Надія), вареники і млинці (Оніщук Любовь, Журило Тетяна, Голуб Валентина, Кучерявенко Тетяна, працівники дошкільного підрозділу “Бджілка”), різні салати (Шляга Галина) , піцу (Ліщук Людмила) і  смаколики (Полигач Галина, Щербина Людмила, Цимбал Софія, Адаменко Неля). Борщів славиться борщем, тож його приготували працівники кафе “Водограй”.  Смачним глінтвейном  присутніх пригощали  сім’я Маркович Юрія Федоровича і Любові Михайлівни а гарячим шашликом Кучерявенко Микола, Журило Андрій, Сундарев Віктор і Боровко Михайло. Від таких страв столи вгиналися. Але  громада Волошинівки на свято завітала теж не з пустими руками. Працівники сільської ради і культури приготували смачну кашу, вареники і млинці, ковбаси і смаколики.


Дівчинка – весна Юрченко Тетяна і дівчинка - Масляна Дяченко Надія звернулися до присутніх з такими словами:

Сьогодні весело у нас

Ми зиму проводжаємо

Прийшла пора зимі північ повертатись

Тож хоче вона з нами попрощатись.


Ведучі свята Перепелиця Анна і Юрченко Павло задали тон святу.  Сільський голова Макаренко Л.В. всіх привітала з Масницею, побажала здоров’я, благополуччя,  мирного неба, вручила подарунки учаснику АТО Рощину Віктору, військовослужбовцю, котрий на даний час несе службу Гордієнку Дмитру, а також жителю села -  імениннику цього дня Кравченко Юрію. До речі, Юрій  вправно володіє голкою і ниткою, вишиває картини і серветки.



Лариса Вікторівна наголосила, що Борщеву є чим пишатися. Адже їхня жителька  Мельник Сніжана, учениця 9 класу :

 - Переможець III (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, з історії;

 - Призер (районного) етапу XVIII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика;

 - Призер (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів  МАН України;

 - Переможець II етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів  МАН України в області.

Робота з української літератури: «Філософська палітра та рефлексій лірики Ганни Дудки»;

Сільський голова подякувала Сніжані  за її  перемогу  і вручила грошову винагороду.



З привітальним словом до громади Борщева звернулися директор будинку культури с.Волошинівка  Івченко  Т.В. та завідуюча бібліотекою Марченко М.Г.




Піснями і веселим гумором радували  присутніх артисти з районного будинку культури , народний аматорський колектив “Родина” (керівник Г. Яременко).





На  свято завітав депутат обласної ради Олег Кищук з солодощами для маленьких жителів села.





Працівники сільської ради організували безпрограшну лотерею, де всі бажаючі мали можливість виграти живність для господарства.





Кульмінацією нашого гуляння стало спалювання головного символа зими.




Головна частина свята закінчилася, а танці і розваги тривали до пізнього вечора.


 

  • 
Подобається
  • 0